1.Терінозавр Сам терінозавр був схожий на птаха переростка, а якщо проводити більш близькі паралель - то нагадував навіть графа Дракулу. У нього була довга тонка шия, яка вінчалася маленькою головою. Але найголовніша його особливість це непропорційно довгі кігті на кожній з рук. Від сюди він і отримав назву - ящір-косар. Передбачається що терінозавр мав яскраве забарвлення, і не дивлячись на весь цей набір здавалося б пристосувань для полювання, цей завр був виключно травоїдним. Величезні кігті терізінозавра не так сильно зігнуті як у хижаків. Більш імовірно що терізінозавр викопував кігтями корінці або розривав термітники. Так само за допомогою таких пазурів можна було захищатися від м'ясоїдних динозаврів.
2. Стигимолох Його назву можна переветі як "Рогатий демон з річок пекла" - вже це говорить про те що цей завр дуже відрізнявся від своїх родичів. ставився до групи пахіцефалозавров. Так само як костеголовие, мав нарости на голові, але ці нарости були настільки вигадливі. що голова завра була схожа на голову якогось диявольського тварини (див. малюнок). Насправді це були лиш пристосування які дозволяли використовувати їх як зброю проти ворога.
3. Карнотавр Карнотавр мав химерні роги. Рогу карнозавра швидше за все грали роль пізнавальних знаків, але оскільки скелетів цих динозаврів знайдено лише кілька, залишається неясним, билілі роги тільки у самців або у самок теж. Морда карнозавра була дуже вузькою, але нижче рогів череп різко розширювався, тому що очі були зміщені трохи вбік. завдяки цьому карнотавр міг володіти бінокулярного зору, коли поля зору лівого і правого зору перетинаються. Таким же типом зору має і людина.
4. Зухомим Еволюційно кажучи, динозаври та крокодили дуже близькі - вони відбрунькувалися від Архозаври. Зухомім був схожий на дивний гібрид цих двох сімей. Його паща була схожа на пащу сучасного крокодила, але була трохи більшою. Харчувався рибою, але не гребував іншими динозаврами і плекопітающімі. Кіготь Зухоміма міг з легкістю пробити наскрізь навіть метрову рибу крейдяного періоду - лепідота. Довжина доходила до 11 метрів, але дорослі особи могли бути істотно більшими.
5. Уранозавр Експерти досі сперечаються навіщо уранозавру потрібні були такі дивні шипи. шипи стирчали з хребта і виконували функцію, як вважають одні вчені - для охложденія огранізму, інші вважають - що уранозавр носив верблюжий горб. Оскільки жив у посушливих місцях. Ще одна версія: коли тварина замерзали, в спинний вітрило нагніталася кров Проходячи крізь кровоносні судини шкіри, вона нагрівалася і, повертаючись назад, підвищувала температуру тіла. При перегріванні кров, навпаки, віддавала надмірне тепло.
Комментариев нет:
Отправить комментарий